Anasayfa Uzaktan Eğitim Moda Tasarım  Moda Tasarım Kursu 3D Moda Tasarım Kursu Stilistlik Kursları Elde çizim Stilistlik Bilgisayarlı Sitilistlik 3D Bilgisayarlı Stilistlik Kursu Elde Modelistlik Modelistlik Bilgisayarlı Modelistlik 3D Modelistlik Kursu Gerber v8 kursu Assyst kursu Ayakkabı Modelistliği 3D  Ayakkabı modelistliği Çanta Aksasuar Modelistliği Desinatör Desinatörlük Kursu Dokuma Desinatörlüğü Nakış Desinatörlüğü Triko Desinatörlüğü Halı Desinatörlüğü Etiket  Desinatörlüğü Baskı Desinatörlük Submilasyon  desinatörlüğü Rotasyon baskı Pano baskı Transfer Baskı desinatörlüğü Eşarp desinatörlüğü Dijital Baskı Grafikerlik Photoshop Kursu Corel Draw Kursu Biçki Dikiş Dikiş Nakış Kursu Takı Tasarım Taş Dizim Grafikerliği illustrator Kursu Abiye Gelinlik Kursu Dijital Fotografçılık Fashion Studio Kursu Kumaş Giydirme Desen Raportlama Desen Tasarımı Renk Varyant Renk bilgisi kursu İnteraktif ders Modelistlik nedir Modelistlik Çizimleri Modelistlik Kalıpları Modelistlik Kaynak Kitapları Modelistlik İş Arama Moda Tasarım Çizimleri Stilistlik Nedir Stilist Kimdir ? Stilistlik Programları Stilistlik Çizim Trentleri Stilist çizimleri Stilistlik Çizim Programları Stilistlik İş İlanları  Stilistlik Kaynak Kitapları Desinatörlük Nedir Desinatörlük iş kariyer Moda Tasarım Programları Moda Teknik Danışmanlık Ders saatleri Kursiyer rehberi Genel bilgi Güncel Bilgi Sayfası Hocanın Günlüğü Ders ve Sohbet Odası iletişim-Ulaşım Dünya grafik Kroki Dünya grafik video ulasim
Turkcell:   0 531 709 76 76 Avea :      0 554 491 92 92 Vodofone: 0 544 307 92 92 İletişim Bilgileri Lütfen  bilgi için tıklayın…


Elde  modelistlik eğitimi (elde kalıp çıkarma) talep eden herkese Bilgisayarlı Modelistlik eğitimi aynı anda verilmektedir.

  Gerber kalıp programı ve Assyst kalıp programı birlikte gösterilmektedir. Yani dünyada en çok kullanılan iki sistem aynı anda öğrencilerimize verilmektedir.

             Modelistlik, eğitimini talep eden her öğrencimize dikiş dersleri sanayi makinalarında (Overlok, Recme, Singer,)  hazırlanmış eğitimi interaktif ders sistemiyle gösterilmektedir.

KLASİK  MODELİSTLİK (Elde modelistlik)

Elde Modelistlik

           Modelistlik; genel anlatımla stilist tarafından modeli belirlemiş olan bir giysinin, seri üretim için kalıbını çizmek, kalıbını hazırlamak ve seri yapmak demektir. Modelist; kadın giyimine ait temel ve model uygulamalı kalıp, şablon, seri ve pastal planını hazırlayan, ürüne uygun malzeme tespit ederek numune dikiminin yapılmasını sağlayan nitelikli kişidir. Nasıl ki bir bina inşa edilirken hesaplamalar yapılarak binanın projesi çiziliyorsa, modelistlikte de bazı metod ve hesaplamalarla giysinin kalıbı çıkartılmaktadır.

           Modelistlik eğitimi; kurumumuzda büyük beden, piyasa uygulamalı hem teknik hem de pratik ve model uygulamalı kalıp eğitimi halinde verilmektedir. Etek, çekete kadar kadın giyiminden iç giyimine değişik konseptte, alt ve üst grup, büyük beden hem teknik hem de patrik eğitimi verilmektedir. Serileme ve pastal kısmına kadar bir modelistin bilmesi gereken tüm bilgiler verilmektedir.

          Modelistlikte verilen eğitimin içeriğinde; kursiyerlerimize mutlaka kumaş dikiş bilgisi en ince ayarıntısına kadar verilmektedir. Yaptıkları kalıpları 3d dikiş tekniğiyle mankenlere giydirmektedirler. Hem piyasa deneyimi kazanıp hem de özgüveni arttırmaktadırlar. Klasik modelistlik eğitimi (elde kalıp çıkarma) talep eden herkese Bilgisayarlı Modelistlik eğitimi aynı anda verilmektedir.

           Gerber v8 modelistlik programı ve Assyst  (assyst interaktif olarak verilir isteyen kişiye) kalıp programı birlikte gösterilmektedir. Yani dünyada en çok kullanılan iki sistem aynı anda öğrencilerimize verilmektedir.

           Modelistlik eğitimini talep eden her öğrencimize dikiş dersleri sanayi makinalarında (Overlok, Recme, Singer,)  hazırlanmış eğitimi interaktif ders sistemiyle gösterilmektedir.


Kalıp Elde Etme Teknikleri :

1-Hazır kalıplarla kalıp elde etme :
2-Mulaj-drapaj yolu ile kalıp elde etme teknikleri :

3-Pratik yolla kalıp elde etme teknikleri :
4-Hazır giysi üzerinden kalıp elde etme :
5-Biçki yolu ile kalıp elde etme teknikleri :

 BİLGİSAYARLI STİLİSTLİK

Günümüzde artık kalemle çizim tasarıma malesef rağbet edilmemektedir. Photoshop Corel gibi programlar etkin kullanılmaktadır, fakat artık onların yerine 3Boyutlu programlar ön plana cıkmakta ve kısa sürede tasarımlar yapılabilmektedir.

Bununla ilgili videoyu yantaraftaki panelde izleminizi tavsiye ederim


TEMEL ETEK KALIBI (ELDE KALIP)